Archiwum Autorów

sobota, Sierpień 20th, 2011 | Autor:

Zapraszamy wszelkich wędrowców zmierzających do Wrót Krwawnika do zapoznania się z dziełem autorstwa Erazma – Przewodnik po Przełęczy Krwawnika. Dzieło szeroko opisujące te ziemie, warte poznania.

czwartek, Luty 24th, 2011 | Autor:

Podstawowe Informacje.

Zbieramy do poniedziałku i w poniedziałek rano w zależności od uzbieranej kwoty wybieramy jedną z opcji zakupu:

1. Sama wymiana płyty głównej.
Jego zdaniem sensowne płyty to :
Asrock AOD 790 GX
Asrock A 90790 GMH
Asus M4A78-HTPC
DFI LANPARTY DK AMD 790 FX
Powyższe płyty obsługuje zarówno naszego AMD2 jak i AMD3 w ewentualnej przyszłości.
Cenowa rozpiętość 300 – 600 PLN

2. Wymiana płyty głównej razem z prockiem
Procek Intel Core2 Duo E 8500 2 x 3,2GHz
Płyty główne do tego:
ASUS P5Q PRO
ASUS P5Q E
ASUS P5Q Delux
Ten procek przy dobrym chłodzeniu po podkręceniu do 4GHz podnosi nam wydajność procka o 50 % w stosunku do obecnego a to było źródłem laga przy 35 graczach na starym procku.

3. Nie ma sensu wymiana sprzętu na płyty pracujące na DDR3 bo cenowo jest wysoki skok przy niewiele lepszym sprzęcie [stale patrzymy z punktu widzenia 1 rdzenia, który obsługuje nwserwer]. Być może za dwa lata będzie dużo tańszy sprzęt i gierka zaprojektowana co obsługuje kilka rdzeni i wtedy będzie sens wydawać kasę na to.

Czyli dostajemy przedział cenowy:
300 PLN najprostsza sensowna płyta
600 PLN najprostsza sensowna płyta + nowy zasilacz
900 PLN dobra płyta + zasilacz
1600 – 2000 PLN nowy procek + płyta + zasilacz + chodzenie do podkręcenia.

more…

niedziela, Styczeń 09th, 2011 | Autor:

Zasady rekrutacji na stanowisko DM na serwerze „Wielosfer – Chłodne Ziemie”:

Zgloszenie moze wyslac każdy, oczywiscie nie jest powiedziane ze kazdy DMem zostanie. Wszystko zalezy m.in. od odpowiedzi udzielonych na ponizsze pytania:

1) W paru zdaniach napisz czym dla Ciebie jest RPG.
2) Co wedlug ciebie NWN ma wspolnego z RPG.
3) Jakie masz doswiadczenia z RPG?
4) Jakie cechy wedlug Ciebie powinien posiadac DM i ktore (wedlug Ciebie oczywiscie) posiadasz?
5) Jak dobrze znasz NWN 2 i Klienta DM?
6) Ile czasu moglbys orientacyjnie przeznaczyc na DMowanie?

Dodatkowo w zgloszeniu nalezy zamiescic ponizsze informacje: nr gg, xywa na forum, konto ktorym sie loguje na serwer CZ i imiona postaci ktorymi sie gralo. more…

czwartek, Styczeń 06th, 2011 | Autor:

Witamy nowego członka Ekipy. Na MG Juniora został przyjęty Cień.

środa, Grudzień 29th, 2010 | Autor:

Za jakieś półgodziny otwieramy. Każdy z was będzie mógł wejść na serwer, pobrać pliki i zacząć zwiedzać serwer. Jednak do końca roku będziemy go uzupełniać o niezbędne elementy jak dialogi i npców. Stąd też prosimy was o wyrozumiałość. Serwer otwieramy by w późniejszych dniach uniknąć korków i tłoku.
Zapraszamy więc do testów, które potrwają do końca roku, a po tym czasie serwer osiągnie pełną grywalność.

Zapraszamy do gry.

piątek, Grudzień 24th, 2010 | Autor:

Jakiś rok temu przed Świętami zakończyliśmy działalność pierwszej odsłony Chłodnych Ziem. Dziś, gdy zbliżą się premiera nowego wcielenia naszego serwera, chcemy wam wszystkim życzyć po za standardowymi życzeniami ciepłych, wesołych i wypasionych Świąt, to na cały przyszły rok znakomitej zabawy w naszym towarzystwie oraz byśmy zgodnie ze zwyczajem naszej ekipy potrafili przekuwać wirtualne przygody na realne znajomości i przyjaźnie.

Dużo zabawy, radości i przyjaźni.

czwartek, Grudzień 23rd, 2010 | Autor:

Tu znajdują się spakowane haki oraz utwory muzyczne (nasze).

W kolejnych dniach pojawi się jeszcze kilka haków – o czym poinformuję – udostępnione dzisiaj to te największe.

Muzykę (naszą i opsową) i portrety można również ściągać z Worldgate’a. Standardowo uruchamiamy program, klikamy „new”, klikamy „from url”, wpisujemy http://chlodneziemie.pl/pub/NWN2/ , klikamy „ok”, klikamy „test&exit” i jeśli wszystko wykonaliśmy poprawnie możemy już ściągać pliki.

/info za Anvorethem/
poniedziałek, Grudzień 20th, 2010 | Autor:

To nie jest łatwy kawałek chleba…

Dolina Krwawnika jest krainą wielkich możliwości. Wszelaki wędrowiec może tu łatwo zarobić zarówno złoto, klejnoty jak i w głowę. By jednak zbyt wieloma sprawami za jednym razem się nie zajmować, to opiszemy tym razem jak nabić sobie kiesę tak, by miło pobrzękiwała szlachetnymi kruszcami.

Co pierwsze mi do głowy przychodzi, to na pewno stare dobrze znane licznym panom i paniom awanturnictwo. Ziemie te usiane są pozostałościami po bitwach, wojnach, przemarszach, a co najważniejsze po ich uczestnikach, którzy ginąc tutaj pozostawiali często w miejscu swego zgony niezliczone majątki. Choć to sposób dość jasny, droga prosta, to niestety łatwo na niej dołączyć raczej do tych co swym lichym ciałem wzbogacą tutejszą ziemię, a sakwą liczbę zaginionych skarbów. more…

niedziela, Grudzień 19th, 2010 | Autor:

80Do startu jeszcze tylko 10 dni! Co można w tym czasie zrobić? Wspomóc nas w budowie moda!
Jeżeli chcecie zarobić nawet do 5000 xp to otwierajcie toola i zabierajcie się do pracy.

Konkurs dotyczy dwóch interesujących nas lokacji – pierwsza to niziołcza norka w której znajduje się świątynia Sheela Peryroyl z małym kącikiem dla jej dwóch kapłanek oraz miejscem na warsztat żywnościowy. Preferowan rozmiar to 3 na 3.

Druga to również norka niziołków w ktorej jednak znajdować się ma przyjemna norka niziołcza gospoda, z przyjemnymi zagłebieniami do snu i sypialnia rodziny która się ową gospodą zajmuje. Preferowany rozmiar to 4 na 4.

Dla osób których lokacje pojawią się na serwie, nagroda. 5k xp dla wybranej postaci.

Czas do 27 grudnia. Miłej pracy!

Więcej na forum.

czwartek, Grudzień 16th, 2010 | Autor:

nwn2_ss_091510_110312Na zakupy!

Nie masz lepszego miejsca na zakupy w całej Damarze niż nasze Wrota! Tak panie i panowie, tylko tutaj, gdzie każdego dnia karawany kupieckie wędrują w tą i z powrotem, gdzie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe kramy i domy kupieckie – piękne, bogate, pełne wszelakiego towaru. Te wszystkie paciorki, amulety, klejnoty, ach jakie krwawniki, czerwoniste jak krew bogów, doskonałe szaty, suknie z materiałów delikatnych niczym muśniecie warg elfiej panny.

Ale, ale.. wszystko musi mieć swoją kolej. Pierwsza rzecz to zasobność portfela i to czego szukamy, jak się nosić chcemy i jakie wrażenie na spotkanych czynić mamy ochotę. Zacznijmy zatem od sklepików małych, dostępnych głównie dla plebsu i ludzi chcących pozostać w cieniu innych. more…