Archiwum dla kategorii » Techniczne «

poniedziałek, Październik 03rd, 2016 | Autor:

Nowe lokacje

Istnieje wiele, naprawdę sporo, nowych lokacji nad którymi spędzono sporo czasu. Wszystko zostało poddane gruntownej przebudowie od podstaw, tak by na graczy czekały nowe wrażenia. Występują różne rodzaje terenów i krajobrazów, a do tego doszło nowe miasto.

Więcej zdjęć z lokacji jest tutaj:
zewnętrzne lokacje 1
zewnętrzne lokacje 2
zewnętrzne lokacje 3
miasto
jaskinie

Klasy i Kaedrin:
Na serwerze jest znana wszystkim paczka klas Kaedrina. Kilka rzeczy zostało zablokowanych, ale pełną listę zmian Kaedrinowych i nie tylko znajdzie się tutaj:LINK.

Po opisy ogólne zmian odsyłam tutaj: link

Mapy
Na serwerze standardowo mapa lokacji (na której przebywamy) jest ukryta i musimy udać się do kartografa by zapłacić mały haracz za przywilej podróży z nawigacją. Następnie możemy dodać nową mapę do naszej kolekcji i cieszyć się światłem na naszej drodze poznania świata. Pełny opis tego jest tutaj: LINK.

Zmieniarka wyglądu przedmiotów
Standardowo już, idąc za głosem woli mas, graczom oddaje się do użytku system zmian wyglądu przedmiotów. Pozwala on dowolnie i za darmo zmienić wygląd przedmiotów, model, kolor i co nam przyjdzie do głowy.

Pełny opis znajdziemy tutaj: link

Nowy spawn
Przebudowie z ostatniej odsłony uległ także spawn. Pojawią się nowe potwory i wyzwania, dodatkowo całkiem zróżnicowane. Na bieżąco dodawane są też nowe potwory do nowych lokacji, wraz z pojawianiem się nowych modeli.
Istnieje też szansa napotkania bossów, które dadzą nam okazje do zdobycia dodatkowych fantów.

Wiele innych
Na serwerze znajduje się wiele innych systemów, usprawnień i drobnostek i wiele uległo gruntownej przebudowie. Oto pomniejsza lista:
- Przybornik gracza skupiający wszystkie przydatne narzędzia w jednym miejscu.
- Reagowanie strażników NPC na wykroczenia. Grzywny itp.
- Zmieniony opis postaci. Podzielony na trzy części
- Trzy rodzaje punktów doświadczenia: monster xp, dm xp i kill xp z graczy.
- Ochronę poziomów 1-29. Brak kar xp do 3 poziomu
- Odesłanie do więzienia w przypadku śmierci z rąk straży NPC.
- Zmienne oświetlenie lokacji, zależne od pory dnia. Możliwość zapalania pochodni itp.
- Możliwość ukrycia tożsamości postaci.
- Języki.
- Arena.
- System agonii, przerobiony.
- Dodatkowe umiejętności, wiedzy, itp.
- Atuty na whip (bicz) znany z nwn1.

Po więcej informacji zapraszam na forum serwera oraz oczywiście do samej gry.

Do zobaczenia na serwerze!

sobota, Wrzesień 21st, 2013 | Autor:

NWN2_SS_021911_201100

Powrót do korzeni i co on tak właściwie oznacza ?
Wydarzenia jakie miały miejsce podczas działania servera, gdy był jeszcze otwarty dla graczy były przyczyną późniejszych wydarzeń, które sprawiły niejako, że teraz do dyspozycji graczy będzie gra po stronie Damary lub Vaasy. Jak się niebawem każdy gracz przekona, nie bez powodu druga frakcja jest określona jako Vaasa, a nie horda.
Gracz będzie miał możliwość wcielić się nie tylko w elfa, krasnoluda czy człowieka, ale również w orka, goblina czy inną rasę przynależącą do hordy.
W tej odsłonie servera zrezygnowaliśmy z utworzeniem kilku organizacji różniących się celami, sposobami działań czy zadaniami. Ich miejsce zostanie zastąpione przez frakcje, w ramach których gracze będą mogli tworzyć własne grupy ze swoimi celami i sposobami działań.
Rzemiosło i Keadrin
W tej odsłonie servera rzemiosło nie będzie już wymagać atutów i przy okazji pojawi się kilka nowych gałęzi.

Pragnę również ogłosić, że na serverze będzie obecny Keadrin, ale dokładna lista co z niego zostanie użyte, a co nie pojawi się niebawem.

Inne informacje

Zrezygnowaliśmy również z OM na rzecz bardziej tradycyjnej formy podróży postaci.

Zmianie uległa też forma nagradzania za autorki. Teraz za akceptację dobrowolnej pełnej autorki można uzyskać 6k xp i 4k golda.
Tak jak to było i w poprzedniej odsłonie niektóre rasy i klasy wymagają obowiązkowej autoryzacji, a nagrodę za akceptację takiej autorki jest nagroda 1k xp i 1k golda.

Tak jak i było to w poprzednich odsłonach, tak i teraz zgodnie z profilem servera będzie swobodny stosunek do koxu i pvp. Żaden MG nie będzie wyciągał konsekwencji względem postaci, że radośnie biegnie po jaskiniach tnąc po drodze zastępy swoich przeciwników i jeśli ktoś w taki sposób lubi spędzać wolny czas to nie mamy nic przeciw temu.
Jeśli chodzi o pvp to liczymy na rozwagę i umiar graczy swoje postacie prowadzących. Swobodny pvp nie oznacza, że high-levele co chwila zabijają jakiegoś low-levela, a jest raczej możliwością dla graczy, którzy chcą poczuć na własnej skórze dreszcz emocji, podobnie jak gdy postacie graczy będą intrygować przeciw sobie.

A teraz na koniec najważniejsza informacja. Server jest niemal na ukończeniu i jeśli nie pojawi się coś nieprzewidzianego jak choroba techników to wówczas betatesty servera rozpoczną się 1 października, a potrwają około tygodnia, w najgorszym wypadku dwóch.

Na wszelkie pojawiające się pytania postaram się odpowiedzieć.

Dziękuje za uwagę i zachęcam do dalszego śledzenia postępów prac.

poniedziałek, Grudzień 31st, 2012 | Autor:


Do grona MG próbnych dołączył Prometeusz, ale i inni MG nie zasypują gruszek w popiele ;-)
Prowadzą to składowe elementy fabuły głównej, własne kampanie czy też przygody czy zwykłe eventy. Kto wie czy do twojej postaci nie zwróci się strażnik czy zamaskowany nieznajomy z pytaniem czy chcesz ubić interes ?

Oprócz tego mam to szczęście, że mogę poinformować, że na serverze został wprowadzony system golemów. Jest ich kilka rodzai różniących się wyglądem, właściwościami i ceną oczywiście. System ten powstał jako odpowiedź ekipy Chłodnych Ziem na inicjatywę jednej z postaci gracza, która zainteresowała swoim pomysłem inne postacie, w tym również ekipie servera. Z tego miejsca pragnę podziękować technicznym, dzięki którym ten system istnieje i cieszy nie tylko oko.

Co nowego w fabule ?

Do przełęczy Krwawnika przybyły oddziały Impiltur wsparte przez grupy najemników szukających szczęścia. Doszło do wielu bitew, wielu mężnych obrońców Damary straciło życie, ale w końcu udało się pokonać zagrożenie jakie stanowiła horda orków. Wielu uważa, że ostatecznie rozprawiono się z nimi, ale czy na pewno ?
Do tej pory wszystkich łączył wspólny cel, ale teraz co się stanie ?
Grupy najemników spokojnie odejdą, wstąpią do straży czy też zaczną grabić i plądrować ?
Wspólna walka Impiltur i Damary umocni więzy obu krajów ?
Czy to koniec zagrożeń jakie zagrażały Damarze i wszyscy mogą powrócić do odbudowy czy też dopiero początek kłopotów ?

Fabuła jest niczym plastelina i to od decyzji postaci graczy zależy czy z tej plasteliny zostanie coś ukształtowane czy też zostanie ona rozerwana.
Chcąc poznać te i wiele innych odpowiedzi na pytania zapraszam do gry na serverze Chłodne ziemie.
Kto wie czy to nie twoje działania odcisną znak na historii krainy, czy to nie inicjatywa twojej postaci nie stanie u początków powstania nowego systemu.

Zapraszam serdecznie do gry.

poniedziałek, Listopad 21st, 2011 | Autor:

1192ib5.jpg

Powoli mija nam listopad, za oknami zbliża się zima… także na naszym serwerze.
Lokacje spowiła warstewka śnieżnego puchu co doprowadziło do szału plemiona humanoidów (więcej info na serwerze ;-) )

Lubicie wędrować podczas zamieci śnieżnej przez dzikie ostępy spowici po pas śniegiem? Ja tak! Ale jestem wyjątkiem. Dla tych, którzy wolą siedzieć przy kominku i skracać sobie czas podróży podczas zimy (i nie tylko dla nich) pojawił się u nas na serwerze „System teleportacji” [ponownie chwała Anvorethowi!].
Czarodziej, Czarnoksiężnik, Druid, Kapłan, Tancerz Cienia – dla każdego coś innego.

Zapraszam do zapoznawania się z nowymi systemami i lokacjami. Enjoy!

wtorek, Lipiec 19th, 2011 | Autor:

1192ib5.jpg

Minęła połowa lipca. Ekipa Chłodnych Ziem nie przyzwyczajona do tak ciepłych dni wytrwale pracuje.

Z przyjemnością informuje, że przez ostatnie 3 miesiące dodaliśmy ponad 100 nowych lokacji, poprawiliśmy stabilność serwera, studenci zdali/zdawali(?) sesje, poprowadziliśmy niezliczoną ilość questów i eventów.
Jednak dla nas to ciągle za mało!

Co rusz przyjmujemy nowych MG, zarówno do prowadzenia questow (Nasz nowy nabytek: Paranoid!) jak i na posadę technicznego (spinający lokację [bynajmniej spinaczem] Spinacz! oraz Żywy Awatar Torma, który pomaga nam rozwinąć silnik skryptowy – Anvoreth!).
Ale to ciągle mało!

W pocie czoła trwają prace nad kolejnymi paczkami lokacji, nad rozwinięciem sieci spisków panujących w Damarze (10k expa dla tego, kto się w tym nie zgubił ;-) ) oraz nad „smaczkami”, które uprzyjemnią rozgrywkę.
Jesteśmy samobójcami, bo dla nas to ciągle mało!

Nie wierzysz? Wstąp na Chłodne i przekonaj się samemu!

czwartek, Luty 24th, 2011 | Autor:

Podstawowe Informacje.

Zbieramy do poniedziałku i w poniedziałek rano w zależności od uzbieranej kwoty wybieramy jedną z opcji zakupu:

1. Sama wymiana płyty głównej.
Jego zdaniem sensowne płyty to :
Asrock AOD 790 GX
Asrock A 90790 GMH
Asus M4A78-HTPC
DFI LANPARTY DK AMD 790 FX
Powyższe płyty obsługuje zarówno naszego AMD2 jak i AMD3 w ewentualnej przyszłości.
Cenowa rozpiętość 300 – 600 PLN

2. Wymiana płyty głównej razem z prockiem
Procek Intel Core2 Duo E 8500 2 x 3,2GHz
Płyty główne do tego:
ASUS P5Q PRO
ASUS P5Q E
ASUS P5Q Delux
Ten procek przy dobrym chłodzeniu po podkręceniu do 4GHz podnosi nam wydajność procka o 50 % w stosunku do obecnego a to było źródłem laga przy 35 graczach na starym procku.

3. Nie ma sensu wymiana sprzętu na płyty pracujące na DDR3 bo cenowo jest wysoki skok przy niewiele lepszym sprzęcie [stale patrzymy z punktu widzenia 1 rdzenia, który obsługuje nwserwer]. Być może za dwa lata będzie dużo tańszy sprzęt i gierka zaprojektowana co obsługuje kilka rdzeni i wtedy będzie sens wydawać kasę na to.

Czyli dostajemy przedział cenowy:
300 PLN najprostsza sensowna płyta
600 PLN najprostsza sensowna płyta + nowy zasilacz
900 PLN dobra płyta + zasilacz
1600 – 2000 PLN nowy procek + płyta + zasilacz + chodzenie do podkręcenia.

more…

czwartek, Grudzień 23rd, 2010 | Autor:

Tu znajdują się spakowane haki oraz utwory muzyczne (nasze).

W kolejnych dniach pojawi się jeszcze kilka haków – o czym poinformuję – udostępnione dzisiaj to te największe.

Muzykę (naszą i opsową) i portrety można również ściągać z Worldgate’a. Standardowo uruchamiamy program, klikamy „new”, klikamy „from url”, wpisujemy http://chlodneziemie.pl/pub/NWN2/ , klikamy „ok”, klikamy „test&exit” i jeśli wszystko wykonaliśmy poprawnie możemy już ściągać pliki.

/info za Anvorethem/
poniedziałek, Maj 31st, 2010 | Autor:

Dziś prezentujemy garść nowych screenów z powstającego moda.
Są do obejrzenia w galerii.

Zapraszam do przeglądania!

CZ2-logo

czwartek, Maj 20th, 2010 | Autor:

forum_unread1Prace idą do przodu. Mod nie jest jeszcze w pełni grywalny (brakuje sklepów, rozstawionego rzemiosła, npców szwendających się po module), ale questy da się już prowadzić (ostatnio ekipa testowała to dość mocno :) ).
Z lokacjami nie jest źle. Na module mamy obecnie 30 exteriorów (w porównaniu z 33 na starym modzie – przy czym część z nich była dostępna jedynie questowo), 25 interiorów.
W teorii serwer mógłby ruszyć stosunkowo szybko i dałoby się na nim jako – tako grać.

Z czego wynika zatem opóźnienie?

Planowaliśmy jednak kilka innych rzeczy – nie zostały one jednak wykonane, a bez nich nie ruszymy. Niedawno powstało też pewne zamieszanie związane z rzemiosłem – nagła zmiana, która wyrwała mi już kilka dni z kalendarza.

Jedną z takich, niezbędnych do startu moda, rzeczy są autoquesty. A napisanych ich do tej pory jest ok 20%. Bez nich nie wystartujemy [tutaj muszę publicznie upomnieć tych, którzy zgłosili się do tego - robota czeka].

O co chodzi z nowym podejściem do rzemiosła? W zasadzie mieliśmy już gotowy cały system. Wraz z całą paletą przepisów dla każdej z gałęzi (Oroth, który to robił świetnie się uwinął). Ale niedawno Włóczykij i Oroth postanowili wprowadzić gwałtowne zmiany w rzemiośle (dodanie sporej ilości nowych gałęzi, inne wymagania). Pociągnęło to za sobą konieczność dodawania nowych umiejętności i atutów, która to zjadła mi ostatnie parę dni życia. Ale to już zrobione. Czekamy zatem na efekt prac grupki Włóczykij, Oroth, Uncle i Anti, którzy to mają się zajmować tworzeniem przepisów i całej reszty rzeczy z tym związanych.

Gdy te rzeczy będą, pewnie będziemy gotowi do startu. Nie będziemy dopieszczać wszystkiego w nieskończoność – na to przyjdzie czas po starcie. Ale podstawowe dla grywalności rzeczy muszą zostać wprowadzone.

Teraz trochę dokładniej co obecnie mamy:

1. Lokacje
1.1 Overland map – Dolina Krwawnika
1.2 Exteriory: 30 ( w tym 26 całkiem nowych )
1.3 Interiory: 25 ( 6 nowych, tutaj skupia się teraz pełna moc przerobowa mapperów)
1.4 Dedykowane loadscreeny dla lokacji

2. Potwory
525 blueprintów stworów. Innymi słowy stwory na każdy poziom do wyboru, do koloru.

3. Systemy
3.1 System Doświadczenia (Asgrafowy dm xp, monster xp, kill xp)
3.2 System Śmierci
3.3 System Krwawienia
3.4 System Spawnu Stworów
3.5 System Losowego Dropu (jeszcze w trakcie kalibracji)
3.6 System Spotkań Losowych na OM (na razie nie wspiera jeszcze drużyn [ do startu będzie ] ).
3.7 System Spawnu NPCy
3.8 System Dynamicznego Oświetlenia
3.9 System Języków
3.10 System Autoxpa
3.11 System Maskowania Tożsamości
3.12 Przybornik Gracza
3.13 GUI Informacyjne

//info by Anv

piątek, Kwiecień 02nd, 2010 | Autor:

forum_unreadWszystko pięknie zaczyna wyglądać, zatem czas krótko napisać co nowego będzie można zobaczyć na Chłodnych Ziemiach 2.
Krótka prezentacja serwera miała miejsce na tegorocznym Pyrkonie. Prezentacja z prelekcji dostępna tutaj (wersja czarna), oraz tutaj (wersja biała).

Zatem, na CZv2 spotkacie następujące atrakcje:

 • Mapę świata (overland map).
 • Autorski system spotkań losowych.
 • Autoquesty.
 • System bossów.
 • Przybornik gracza skupiający wszystkie przydatne narzędzia w jednym miejscu.
 • Trzy rodzaje punktów doświadczenia, w tym dm exp, którego nie można stracić!
 • Ochronę poziomów 1-7.
 • Autodownloader.
 • Autorski silnik rzemiosła i zbieractwa.
 • Możliwość ukrycia tożsamości postaci.
 • Zmienne oświetlenie lokacji.
 • Przemieszczających się po module NPCów (bo kto stoi całe życie w jednym miejscu?).
 • Języki.
 • Dodatkowe umiejętności.
 • System agonii.
 • I inne, do odkrycia już na serwerze… już niedługo!