Archiwum dla » Październik, 2016 «

niedziela, Październik 16th, 2016 | Autor:

Wilderness www

Panującą wokół ciszę przerywał jedynie jej głęboki, szybki oddech. Wiedziała, że musi uciekać dalej jednak okalająca drzewa, tajemnicza aura skutecznie unieruchomiła jej nogi oraz pochwyciła ogarnięte dziecięcą ciekawością oczy. Ciało dziewczynki drżało, poruszone jednocześnie faktem dotarcia tak daleko jak i świadomością, że może zostać wkrótce przyłapana. Nie bała się jednak wpadki. Uznała – bez dłuższego zastanowienia – że ta szaleńcza eskapada jest warta złamania wszystkich zakazów jakie usłyszała od ojca. Ciemność lasu intrygowała. To jego nieme oblicze wzbudzało faktyczny strach, ale był to nowy strach, którego jeszcze nie znała. Słyszała jak starsi wiele opowiadali o puszczy, o pradawnych tajemnicach, skarbach i niebezpieczeństwach jakie miała rzekomo w sobie skrywać. Nigdy jednak nie opowiadał o niej ojciec. Ten jedynie surowo zakazywał jej przekraczać granicę gęstych drzew czego nigdy nie rozumiała. W lesie jest przecież dużo drzew a na drzewa można się wspinać, z ich gałęzi tworzyć zaś potężne miecze i łuki. Dziewczynka ruszyła dalej, w gęstwinę, ostrożnie wymijając wykrzywione w dzikich spazmach grube korzenie drzew, niknąc w półmroku niby jedno z leśnych stworzeń.

Zwątpienie przyszło szybko. Zbyt późno jednak, by wciąż miała pojęcie którędy zawrócić do domu. Teraz strach zaczął jej nieprzyjemnie doskwierać a czarująca aura lasu umknęła, jak gdyby spłoszona przez wypełniającą okolicę milczącą, zimną pustkę. Korony drzew były tu tak gęste, że na próżno można było wyglądać słońca, bądź nieba. Jedynie skrzące gdzieniegdzie w oddali świetliki dawały wskazówki, że las ciągnie się jeszcze dalej i głębiej. Nie miała jednak już ochoty go odkrywać. Bała się i w jednej chwili jej największym pragnieniem stało się zobaczenie ojca. Stojącego tutaj, biorącego ją za dłoń i dającego srogą reprymendę która i tak była by niczym w porównaniu z tym co czuje teraz. Las przerażał, w jednej chwili stając się nieprzyjazny, jak gdyby niezadowolony faktem, że dziewczynka naruszyła jego spokój. Zrobiła więc to co zrobiła by każda dziewięciolatka – dzielna córa walecznych wyspiarzy: skryła się w cieniu grubego, złamanego konaru, cicho łkając z nadzieją na rychły ratunek.

Możliwe, że był już wieczór. Dawno straciła poczucie czasu. Myślała tylko o tym jak bardzo jest jej zimno i jak chętnie zjadła by wszystkie te nielubiane warzywa od których zawsze skutecznie się wymigiwała. Las zamilkł teraz całkowicie jak gdyby nasłuchiwał jej oddechów, zaciekawiony faktem odkrycia w swoim wnętrzu czegoś niespotykanego. Nawet wszystkie małe stworzenia ucichły, co stanowiło nieznaczne pocieszenie, nie musiała już bowiem z każdym szmerem rozglądać się panicznie wokół. Czuła jednak, że nie wszystkie istoty przebywające tutaj ją opuściły. Czuła to z każdą chwilą coraz bardziej wyraźnie do tego stopnia, że dreszcz mimowolnie przeszył jej ciało a ona skuliła się jeszcze mocniej, pragnąc zniknąć, zamienić się sama w czarny cień aby nic nie mogło jej teraz zobaczyć. Dziewczynka znieruchomiała.

- Aaaaarnaaaaa… – chropowaty szmer rozniósł się cicho między drzewami, odbijając chwilę płytkim echem, by w końcu zamilknąć. Arna zadrżała w kompletnym przerażeniu. Strach sprawił, że nie mogła się już ani ruszyć, ani nawet zapłakać.

poniedziałek, Październik 10th, 2016 | Autor:

Witam wszystkich, 

 

Chciałbym opowiedzieć pewną historię. W pewnym podobnym do naszego świcie, gdzie spotkać się można z okrucieństwem, ale i aktami prawdziwego poświęcenia i bohaterstwa nastał szczególny okres. Statki, których żagle napełnione zostały wiatrem, zmierzały ku pewnej wyspie. Nim tam dopłyną minie trochę czasu. Nie wiem jakie osoby się znalazły na pokładach tych statków, nie wiem o nich nic prócz tego, że coś ich popchneło ku wyspie. Chwała, skarby, pragnienie poszukiwania przygód, też pragnienie, by chronić słabych czy też chęć, by stworzyć z nich bezwolne marionetki.

Wiem jednak kto może pomóc odpowiedzieć na pytanie o tych nieznajomych. Jesteście nimi wy. Tworząc postacie, tworzycie nie tylko jej cechy czy wygląd, ale i jej historię.  A historia serwera to wspólna historia wyszystkich postaci.

Ta historia zaczyna się 5 listopada o godzinie 20.00

 

Zapraszam wszystkich, DA

 

 

wtorek, Październik 04th, 2016 | Autor:

Winter is coming

Świat w jakim przyjdzie się pojawić postaciom nie jest miejscem, gdzie można usiąść i odpocząć.
Nie jest światem, gdzie pokój jest czymś tak oczywistym i pewnym jak miłość krasnoluda do piwa i złota, a zwłaszcza swojej ukochanej brody.
To świat, gdzie ścierają się ze sobą tradycja z postępem. To miejsce, gdzie każda, nawet najbardziej zdawać by się mogło decyzja, może mieć nieodwracalne skutki, które zaważą na losie wielu.


Wiele można powiedzieć o samej wyspie, ale nie to, że każdy jest tam sobie równy. Nie można o niej nawet powiedzieć tego, że wszyscy tutaj są wolni.
Są równi i równiejsi.Urodzony na wyspie wojownik rzucający się w wir walki będzie traktowany z szacunkiem, a przyjezdny czarodziej będzie obiektem kpin i szykan.


Mniej więcej w tylu słowach można przedstawić czego gracz może się spodziewać pojawiając się swoją postacią na wyspie.


Oficjalny start serwera jest planowany za około miesiąc.
W miarę, gdy kolejne dni będą mijać, a start serwera będzie się zbliżać, będą pojawiać się informacje fabularne o sytuacji na wyspie.


Do zobaczenia wkrótce.

poniedziałek, Październik 03rd, 2016 | Autor:

Nowe lokacje

Istnieje wiele, naprawdę sporo, nowych lokacji nad którymi spędzono sporo czasu. Wszystko zostało poddane gruntownej przebudowie od podstaw, tak by na graczy czekały nowe wrażenia. Występują różne rodzaje terenów i krajobrazów, a do tego doszło nowe miasto.

Więcej zdjęć z lokacji jest tutaj:
zewnętrzne lokacje 1
zewnętrzne lokacje 2
zewnętrzne lokacje 3
miasto
jaskinie

Klasy i Kaedrin:
Na serwerze jest znana wszystkim paczka klas Kaedrina. Kilka rzeczy zostało zablokowanych, ale pełną listę zmian Kaedrinowych i nie tylko znajdzie się tutaj:LINK.

Po opisy ogólne zmian odsyłam tutaj: link

Mapy
Na serwerze standardowo mapa lokacji (na której przebywamy) jest ukryta i musimy udać się do kartografa by zapłacić mały haracz za przywilej podróży z nawigacją. Następnie możemy dodać nową mapę do naszej kolekcji i cieszyć się światłem na naszej drodze poznania świata. Pełny opis tego jest tutaj: LINK.

Zmieniarka wyglądu przedmiotów
Standardowo już, idąc za głosem woli mas, graczom oddaje się do użytku system zmian wyglądu przedmiotów. Pozwala on dowolnie i za darmo zmienić wygląd przedmiotów, model, kolor i co nam przyjdzie do głowy.

Pełny opis znajdziemy tutaj: link

Nowy spawn
Przebudowie z ostatniej odsłony uległ także spawn. Pojawią się nowe potwory i wyzwania, dodatkowo całkiem zróżnicowane. Na bieżąco dodawane są też nowe potwory do nowych lokacji, wraz z pojawianiem się nowych modeli.
Istnieje też szansa napotkania bossów, które dadzą nam okazje do zdobycia dodatkowych fantów.

Wiele innych
Na serwerze znajduje się wiele innych systemów, usprawnień i drobnostek i wiele uległo gruntownej przebudowie. Oto pomniejsza lista:
- Przybornik gracza skupiający wszystkie przydatne narzędzia w jednym miejscu.
- Reagowanie strażników NPC na wykroczenia. Grzywny itp.
- Zmieniony opis postaci. Podzielony na trzy części
- Trzy rodzaje punktów doświadczenia: monster xp, dm xp i kill xp z graczy.
- Ochronę poziomów 1-29. Brak kar xp do 3 poziomu
- Odesłanie do więzienia w przypadku śmierci z rąk straży NPC.
- Zmienne oświetlenie lokacji, zależne od pory dnia. Możliwość zapalania pochodni itp.
- Możliwość ukrycia tożsamości postaci.
- Języki.
- Arena.
- System agonii, przerobiony.
- Dodatkowe umiejętności, wiedzy, itp.
- Atuty na whip (bicz) znany z nwn1.

Po więcej informacji zapraszam na forum serwera oraz oczywiście do samej gry.

Do zobaczenia na serwerze!