czwartek, Sierpień 27th, 2009 | Author:

kiler-angelLudność Damary, a szczególnie Doliny Krwawnika, nauczyła się pokładać ufność w bogach, gdyż to od ich łaski już tyle razy zależał ich los. Mimo iż dominującymi wyznania są tutaj Ilmater, Sylvanus i Tempus, to i inne kulty rozwijają się. Jedne przyciągają coraz większą liczbę wyznawców, inne zaś wciąż wydają się obce na tych ziemiach.

lliira_symbolLliira
Charakter: Chaotyczny Dobry

Domeny: Chaos, Dobro, Podróże, Rodzina, Urok

Bogini zabawy, tańca, szczęścia i świąt. Jej symbolem są trzy sześcioramienne gwiazdy. Zwana Panią zabawy, lub Niosącą Radość. Jej kapłani wędrując po Fearunie organizują zabawy, festiwale i święta, zawsze niosą radość i ubierają się w jasne kolory. Niestety, wciąż jeszcze są rzadkim widokiem w Damarze.

loviatar_symbol

Loviatar
Charakter: Praworządna Zła

Domeny: Zło, Prawo, Cierpienia, Ból, Siła, Kara

Pani Bólu, bogini tortur, cierpienia i agonii. Jej wyznawcy wierzą iż świat wypełniony jest bólem i należy przyjmować kolejne razy jakie nam zadaje jednocześnie oddając je z nawiązką swoim wrogom. Jej symbolem jest bicz o dziewięciu ostro zakończonych rzemykach. Najwięcej jej wyznawców znadzie się wśród złych i zdeprawowanych wojowników, dręczycieli, oszóstów. W Damarze głoszenie tego wyznania jest zakazane.

lolth_symbol_-_mike_schelyLloth
Charakter: Chaotyczny Zły

Domeny: Chaos, Ciemność, Zniszczenie, Zło, Drowy, Pająki, Oszustwa

Pajęcza Królowa, bogini mrocznych elfów, ucieleśnienie zła i przeciwniczka Corellona Larethiana. Jej kapłanki noszą wężowe bicze, a domy przez nią wybrane rządzą podziemnymi miastami drowów. Jej władza nad społeczeństwem swych wyznawców jest niemal niepodzielna. Tylko nieliczne enklawy wyznają innych drowich bogów.

malar_symbolMalar
Charakter: Chaotyczny Zły

Domeny: Zwierzęta, Chaos, Zło, Księzyc, Siła, Bestie

Bóg myśliwych, zwierząt, bestii i krwi. Jego symbolem jest owłosiona łapa ze szponami gotowymi do ataku. Brutalne bóstwo patronujące złym druidom, łowcom a ponadto likantropom.  Jest jednym z bogów furii, którym przewodzi Talos. W Damarze jego kult jest zabroniony.

mask_symbol

Maska
Charakter: Neutralny zły

Domeny: Ciemność, Los, Oszustwo, Zło

Bóg złodziei, rzezimieszków oraz dyplomatów. Kościół Maski jest organizacją nielegalną i zazwyczaj ściśle współpracuje z gildiami złodziei. Jego kapłani często podszywają się pod kapłanów innych wyznań. Jego symbolem jest czarna maska. Poza złodziejami cześć oddają mu zabójcy, żebracy, tancerze cienia. W Damarze tak jak w innych częściach Krain religia ta oficjalnie nie występuje.

mielikki_symbolMielikki
Charakter: Neutralny Dobry

Domeny: Wolność, Dzikość, Zwierzęta, Rośliny, Dobro, Podróże

Pani Lasu bogini lasu i żyjących w nim stworzeń, patronka tropicieli i zwiadowców. Jej symbolem jest jednorożec. Królawa Lasu, jak jest zwana przynosi przyrodzie Jesień, troszczy się o driady, chochliki. Wyznający jej druidzi nie mogą nosić metalowych elementów zbroi. W Damarze jej popularność ustepuje miejsca Sylvanusowi.

milil_symbolMilil
Charakter: Nautralny Dobry

Domeny: Urok, Wiedza, Szlachectwo, Dobro

Bogini poezji, muzyki i piosenek. Jej symbolem jest harfa. Jej wyznawcami są poszukiwacze przygód, bardowie, wszelkiej maści wystepujący na scenach artyści. Jest też często wyznawana przez elfy i półelfy związane z ludzkim społeczeństwem. Łaczą ją silne relacje z innymi bogami Inwencji i Wynalazków, a szczególnie z Oghmą.

230px-moradin_symbol_-_mike_schelyMoradin
Charakter: Praworządny Dobry

Domeny: Dobro, Tworzenie, Ziemia, Ochrona, Krasnoludy, Prawo

Bóg skał, kamieni, ognia i metalu, stworzyciel i obrońca krasnoludów. Najważniejszy z krasnoludzkich bogów. W jego świątyniach nieustannie płoną paleniska kowalskie, dzięki którym kapłani wytwarzają oręż o niespotykanej jakości. Głowne bóstwo krasnoludów z Doliny.

mystra_symbolMystra
Charakter: Neutralny Dobry

Domeny: Magia, Iluzja, Wiedza, Dobro, Runy, Zaklęcia
Pani Tajemnic, bogini magicznej energii, którą podarowała magię wszystkim rozumnym rasom. Zabita w Czasach Kłopotów przez Helma odrodziła się w ciele śmiertelniczki Midnight. Jej symbolem jest niekończąca się droga i osiem gwiazd ułożonych w koło wokół niej.

Category: Chłodne Ziemie
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply