środa, Czerwiec 02nd, 2010 | Author:

other_group1_p94Ludność Damary, a szczególnie Doliny Krwawnika, nauczyła się pokładać ufność w bogach, gdyż to od ich łaski już tyle razy zależał ich los. Mimo iż dominującymi wyznania są tutaj Ilmater, Sylvanus i Tempus, to i inne kulty rozwijają się. Jedne przyciągają coraz większą liczbę wyznawców, inne zaś wciąż wydają się obce na tych ziemiach.

oghma_symbolOghma
Charakter: Neutralny

Domeny: Wiedza, Umiejętności, Oszustwo

Bóg wiedzy, inwencji i inspiracji, jest patronem bardów. To do niego zwracają się poszukujący ukrytej wiedzy i informacji. Jego symbolem jest na wpół rozwinięty zwój pergaminu. Jest uważany za jedno z najstarszych bóstw Zapomnianych Krain. Patronuje archiwistom, magom, kartografom, naukowcom, czyli tym wszystkim którzy poszukują wiedzy.

sehanine_symbol

Sehanine Księzycowy Łuk
Charakter: Chaotyczny Dobry

Domeny: Chaos, Elfy, Dobro, Iluzja, Księżyc, Wiedza, Podróż

Jest elfią boginią księżyca, ale również śmierci, marzeń, podróży, niebios, mistycyzmu, transcendencji, gwiazd. Jest patronką elfów księżycowych, oraz tych wszystkich którzy walczą z nieumarłymi. Ma więc dobre relacje z wszelkimi bóstwami wspierającymi niszczenie chodzących trupów, w szczególności Kelemvorem. Jest boginią bardzo tajemniczą, a przy tym dość potężną. Uważa się, że w raz z dwoma innymi boginiami tworzą byt, który stał się żoną Corellona.

selune_symbolSelune
Charakter: Chaotyczny Dobry

Domeny: Zmiana, Dobro, Księżyc, Ochrona, Podróż

Srebrna Pani, bogini księżyca, gwiazd i patronka tych którzy używają ich do nawigacji. Jest wrogiem Shar. Kapłanki Selune uczą tolerancji i umiarkowania. Jej symbolem jest para oczu otoczona przez siedem gwiazd. Część heretyków twierdzi, że ona i jej siostra to tak naprawdę dwa oblicza tego samego bóstwa.

shar_symbolShar
Charakter: Neutralny Zły

Domeny: Ciemność, Wiedza, Śmierć, Zło

Bogini ciemności i nocy, jej wyznawcy nienawidzą światła, a można ich znaleźć wśród wszystkich ras. Jest wrogiem słabszej od niej Selune. Jej symbolem jest czarny dysk z nocnym niebem w purpurowym obramowaniu. W Damarze jej kult jest zakazany.

shevarash_symbolShevarash
Charakter: Chaotyczny Neutralny

Domeny: Chaos, Elfy, Wojna, Zemsta

Jest to elficki bóg zemsty i krucjat prowadzonych przeciwko drowom. Dla pokonania swojego wroga potrafi sprzymierzyć się z innymi bóstwami zemsty, a także przeciwnikami Lolth, jak na przykład Shar. Jego Kościół jest niewielki, ale niezwykle zdyscyplinowany i zdeterminowany w dążeniu do wyznaczonego celu. Jego wyznawcami są elfi łowcy, łucznicy, żołnierze, Mistyczni Łucznicy, wszyscy Ci, którzy nienawidzą mrocznych elfów i chcą prowadzić przeciw nim krucjatę. Jako, że plotki podają, że pod Damarą jest przejście do Podmroku i łatwo ustrzelić tam drowa, czasami zdarzy się, że pojawi się niewielka grupa jego wyznawców w okolicy, na swoistym polowaniu.

silvanus_symbolSilvanus
Charakter: Neutralny

Domeny: Życie, Burza, Dzikość, Zwierzęta, Rośliny, Ochrona

Bóg dzikiej przyrody, czczą go głównie druidzi i łowcy, ale też wiele osób żyjących blisko natury. Jego symbolem jest liść dębu. Jest jednym z głównych bóstw wyznawanych w Dolinie Krwawnika, gdzie mocne wpływy mają druidzi (Jedną z nich jest panujące królowa Christine). Miejscem jego kultu jest druidzki krąg na wschód od Obozu Łowców.

sune_symbolSune
Charakter: Chaotyczny Dobry

Domeny: Chaos, Miłość, Umiejętności, Dobro, Ochrona, Przyjemność.

Bogini piękna, piękności, miłości i namiętności. Jej wyznawcy wierzą, że miłość może pokonać wszystkie przeciwności. Ma bliskie kontakty z elfimi bogami, a zwłaszcza z jej elfią odpowiedniczką. Jej symbolem jest własna twarz z promieniście ułożonymi włosami. We Wrotach Krwawnika znajduje się jej kaplica w Zakonie Grama.

talona_symbolTalona
Charakter: Chaotyczny Zły

Domeny: Zniszczenie, Trucizny, Chaos, Zło

Bogini trucizn i chorób. Kościół Talony jest organizacją nielegalną, jej kapłanów można poznać po wytatuowanych twarzach. Mimo to, mało jest osób, które ośmieliłyby się nastawać na nich. Dysponują ogromną wiedza na temat trucizn, chorób, ale też ich leczenia. Jej wyznawcami są zabójcy, druidzi.

talos_symbolTalos
Charakter: Chaotyczny Zły

Domeny: Burza, Zniszczenie, Ogień, Chaos, Zło

Zwany Niszczycielem, jest panem burz, trzęsień ziemi i innych form zniszczenia. Rządzi Auril i innymi bogami Furii. Jego symbolem są trzy odwrócone pioruny. Mimo niszczycielskiego charakteru nie jest zakazany w Damarze. Jest wyznawany przez barbarzyńców, wojowników, półorków oraz tych wszystkich, którzy obawiają się niszczycielskiej siły natury.

Category: Chłodne Ziemie
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply