sobota, Maj 22nd, 2010 | Author:

forum_unreadSłów kilka o pieniądzach w Dolinie Krwawnika..

Walutą używaną powszechnie przez mieszkańców Damary jest miedziany Damaren. Jest to niewielka moneta o średnicy połowy kciuka. Przeciętny człowiek kupując chleb, piwo w gospodzie, czy płacąc za pokój wyjmuje kilka takich monet na których widnieją zazwyczaj herby baronii w których są bite. W Dolinie Krwawnika widnieją na nich skrzyżowany kilof i miecz.


Damarenów dziesięć można wymienić na jednego srebrnego Denara. Są one większe, mają około półtora centymetra średnicy i wybitą podobiznę Królowej Christine. Waluta ta jest używana przez bogatsze warstwy społeczne, służą do zakupu dóbr luksusowych. Wprowadzane są już przez mennice królewską.


Damarenów zaś tysiąc, lub setka Denarów możemy wymienić na jedną złota Koronę. Duże złote monety, służą głownie kupcom, posiadaczom ziemskim do sporych transakcji handlowych W powszechnym obiegu praktycznie nie są używane, a na własne oczy takie monety widują jedynie najbogatsi mieszkańcy Damary. Wybito na nich oblicze Króla Garetha.

Powszechnie, więc używaną monetą jest Damaren i to nią posługują się bohaterowie w Dolinie Krwawnika płacąc w sklepach i gospodach. Dla ułatwienia przelicznik: 1000 Damarenów = 100 Denarów = 1 Korona.

Category: Chłodne Ziemie
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses

 1. 1
  Entreri 

  Całkiem sprytnie poszliście na kompromis. W sumie mnie nie przeszkadza fakt, że w obiegu będzie więcej niż jedna moneta, ale… Czy gra będzie automatycznie sumować i przeliczać pieniążki w ekwipunku (to jest, czy mając 1000 damarenów, wyświetli nam się od razu 1 korona)? P.S. Moim zdaniem ciut lepszy byłby przelicznik: 1 K <- 100 Den. <- 10000 Damarenów albo 1K <- 10 Den. <- 100 Damarenów. ;)

 2. 2
  Kondeks 

  Miło by było, gdyby ktoś odpowiadał na komenty.

  To chyba powinno się znaleźć na Regale Podręcznym

 3. 3
  Maqu 

  Bedzie, będzie w Regale. Ale to z jak będzie chwila, czyli pewnie do konca tygodnia.

Leave a Reply