Archiwum dla Maj 22nd, 2010

sobota, Maj 22nd, 2010 | Autor:

forum_unreadSłów kilka o pieniądzach w Dolinie Krwawnika..

Walutą używaną powszechnie przez mieszkańców Damary jest miedziany Damaren. Jest to niewielka moneta o średnicy połowy kciuka. Przeciętny człowiek kupując chleb, piwo w gospodzie, czy płacąc za pokój wyjmuje kilka takich monet na których widnieją zazwyczaj herby baronii w których są bite. W Dolinie Krwawnika widnieją na nich skrzyżowany kilof i miecz.


Damarenów dziesięć można wymienić na jednego srebrnego Denara. Są one większe, mają około półtora centymetra średnicy i wybitą podobiznę Królowej Christine. Waluta ta jest używana przez bogatsze warstwy społeczne, służą do zakupu dóbr luksusowych. Wprowadzane są już przez mennice królewską.


Damarenów zaś tysiąc, lub setka Denarów możemy wymienić na jedną złota Koronę. Duże złote monety, służą głownie kupcom, posiadaczom ziemskim do sporych transakcji handlowych W powszechnym obiegu praktycznie nie są używane, a na własne oczy takie monety widują jedynie najbogatsi mieszkańcy Damary. Wybito na nich oblicze Króla Garetha.

Powszechnie, więc używaną monetą jest Damaren i to nią posługują się bohaterowie w Dolinie Krwawnika płacąc w sklepach i gospodach. Dla ułatwienia przelicznik: 1000 Damarenów = 100 Denarów = 1 Korona.

Kategoria: Chłodne Ziemie  | 3 Komentarze